avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1941 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar de distrugere - am un dosar de distrugere la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar de distrugere - am un dosar de distrugere la postul de politie de 4 ani, încă ...

Am un dosar de distrugere la postul de politie de 4 ani,încă nu a ajuns pe masa procurorului, dacă mai trece un an ,se prescrie?
3 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Omor izabela_wt izabela_wt Buna ziua. Unchiul meu a fost omorat de curand, de doi oameni, un adult si un minor. L-au urmarit pana acasa si au inceput sa-l bata, sarind cu picioarelt pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! la calculul termenelor de prescriptie a raspunderii ... Mihail Adrian Mihail Adrian Buna ziua! La calculul termenelor de prescriptie a raspunderii penale se iau in calcul limitele pedepsei majorate ca urmare a unei circumstante ... (vezi toată discuția)
Schimbarea incadrarii juridice a infractiunii de uz de fals in inscrisuri oficiale adrianpopescu77 adrianpopescu77 Stimate doamne si domni avocati, Supun expertizei dvs profesionale urmatoarea speta: In anul 2006 o persoana preda fotografii si o suma de bani unei alte ... (vezi toată discuția)