avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 239 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un funcționar public este obligat să anunțe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un funcționar public este obligat să anunțe angajatorul în ...

Un funcționar public este obligat să anunțe angajatorul în cazul unei condamnări cu suspendare din culpă sau instanța trimite angajatorului soluția dată.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:35, 17 Ianuarie 2023
Este obligat să anunțe în 5 zile lucrătoare de la data condamnării.
Ultima modificare: Marți, 17 Ianuarie 2023
Aue10, utilizator
Unde este specificat?

Minodor-Roxana Ilies a scris:

Este obligat să anunțe în 5 zile lucrătoare de la data condamnării.

Mulțumesc

stefan42 a scris:

Unde este specificat?

Minodor-Roxana Ilies a scris:

Este obligat să anunțe în 5 zile lucrătoare de la data condamnării.



Știam că există această prevedere în Codul Administrativ. Dacă am produs o eroare, vă cer scuze, dar nu utilizez acest cod în meseria mea, însă atunci când am studiat facultatea, am studiat și așa ceva și am reținut de atunci.
Nu exista o astfel de prevedere în Codul Administrativ...este al treilea topic în care postati informații eronate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numere rosii expirate si permis suspendat Robertoalex233 Robertoalex233 Am fost prins cu nr rosii expirate si dovada expirata de 3 Zile .. risc anularea permisului? (vezi toată discuția)
Divort alinutza9 alinutza9 va rog sa-mi spuneti in ce consta divortul prin notariat si ce taxe trebuie platite cu aproximatie (vezi toată discuția)
Control anpc in derulare pentru nerespectare factura proforma generata automat de sistem mail4me mail4me Buna ziua, am si eu o intrebare referitoare la un control OPC facut pe baza unei reclamatii ca am refuzat livrarea unor produse la pretul din factura ... (vezi toată discuția)