Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un funcționar public este obligat să anunțe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un funcționar public este obligat să anunțe angajatorul în ...

Un funcționar public este obligat să anunțe angajatorul în cazul unei condamnări cu suspendare din culpă sau instanța trimite angajatorului soluția dată.
Este obligat să anunțe în 5 zile lucrătoare de la data condamnării.
Aue10, utilizator
Unde este specificat?

Minodor-Roxana Ilies a scris:

Este obligat să anunțe în 5 zile lucrătoare de la data condamnării.

Mulțumesc

stefan42 a scris:

Unde este specificat?

Minodor-Roxana Ilies a scris:

Este obligat să anunțe în 5 zile lucrătoare de la data condamnării.

Știam că există această prevedere în Codul Administrativ. Dacă am produs o eroare, vă cer scuze, dar nu utilizez acest cod în meseria mea, însă atunci când am studiat facultatea, am studiat și așa ceva și am reținut de atunci.
Nu exista o astfel de prevedere în Codul Administrativ...este al treilea topic în care postati informații eronate.