Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! As dori sa aflu ce vechime am.in campul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! As dori sa aflu ce vechime am.in campul muncii?

Bună ziua! fie mergeți la Casa de Pensii din județul de domiciliu iar pe bază de CNP vă scoateți fișa stagiului de cotizare la stat, unde se vede toată vechimea în muncă, fie mergeți la Inspectoratul Teritorial de Muncă, iar contra cost (21 de lei) să vă scoateți raport din Revisal, fie adresați câte o cerere fiecărui angajator la care ați avut contract de muncă să vă elibereze rapoarte din Revisal.
Total eronat raspunsul dvs ... Niciuna din cele doua institutii nu au asa ceva in baza de date ... poate ii spuneti utilizatorului cum poate lua un extras REVISAL (nu raport) din perioada 1990.
Bună dimineața! atunci spune-ți dumneavoastră de unde să afle vechimea în muncă.
Nicio instituție nu deține astfel de informații...vechimea în munca se poate afla din carnetul de munca si/sau adeverințele de vechime.

Casa de Pensii eliberează stagii de cotizare începând cu 01.04.2001.

ITM-ul eliberează extrase Revisal cu c.i.m. transmise după 01.08. 2011..