Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Am 3 copii, Prima s-a nascut din nastere ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Am 3 copii, Prima s-a nascut din nastere normala. ...

Buna ziua.
Am 3 copii,
Prima s-a nascut din nastere normala. Ceilalti doi sunt gemeni nascuti prin nastere gemelara pe cale naturala. Acum ma apropii de pensionare si va rog sa-mi spuneti daca beneficiez (a intrat in vigoare) legea pentru mamele care au crescut cel putn 3 copii pana la varsta de 18 ani, respectiv daca am dreptul la reducere varstei de pensionare, cu cat timp si ce alte beneficii pot avea.
Va nultumesc.
Legea care avea aceste prevederi a fost prorogata pentru 01/01/2024.