avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Am 3 copii, Prima s-a nascut din nastere ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Am 3 copii, Prima s-a nascut din nastere normala. ...

Buna ziua.
Am 3 copii,
Prima s-a nascut din nastere normala. Ceilalti doi sunt gemeni nascuti prin nastere gemelara pe cale naturala. Acum ma apropii de pensionare si va rog sa-mi spuneti daca beneficiez (a intrat in vigoare) legea pentru mamele care au crescut cel putn 3 copii pana la varsta de 18 ani, respectiv daca am dreptul la reducere varstei de pensionare, cu cat timp si ce alte beneficii pot avea.
Va nultumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 17:52, 17 Ianuarie 2023
Legea care avea aceste prevederi a fost prorogata pentru 01/01/2024.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

S-a dat legea ieșirii la pensie a mamelor cu mai ... Claudiu dimeny Claudiu dimeny Sa dat legea în vigoarea ieșiri la pensie a mamelor cu mai mulți copiii (vezi toată discuția)
Pensionare Delia-ANA Delia-ANA Femeile care au născut și crescut 3 copii ,beneficiază de reducerea vărstei de pensionare?Dacă da,în ce condiții? (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata Anapmaria Anapmaria Bună ziua. Va rog sa ma ajutați cu o informație. Sunt născută în 1964,(55 de ani împliniți), am o vechime în munca 23 de ani și am dat naștere la ... (vezi toată discuția)