avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună seara! Vreau sa fac o refinanțare la aceeași ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună seara! Vreau sa fac o refinanțare la aceeași banca la ...

Bună seara!
Vreau sa fac o refinanțare la aceeași banca la care am obținut creditul inițial în 2017 pentru cumpărarea unei case.
Certificatul energetic al acesteia este eliberat în 2016 pe adresa: strada A.
În februarie 2017 am luat certificatul de nomenclatura stradala din care reiese ca imobilul situat la adresa: stradaA, figurează pe strada B (s a schimbat numele străzii).
În contractul de vânzare cumpărare (2017) apare imobilul situat pe strada A, fosta strada B.
Azi, cei de la banca îmi solicita ca trebuie sa modific în Certificatul energetic strada.
Nu înțeleg de ce.
Au certificatul de nomenclatura stradala.
În 2017 aceeași banca a putut încheia contractul cu alta adresa pe certificatul energetic, acum nu.
Cum sa modific adresa de pe certificatul energetic dacă acela era numele străzii atunci când certificatul s a făcut?
Este legal ce mi se cere?
Aștept cu interes răspunsul dumneavoastră!
Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Adresa corecta contract vanzare cumparare ioanabozgan ioanabozgan La cumpararea unei locuinte,pe contractul de vanzare cumparare,ce adresa se trece: cea dupa buletin,care corespunde cu certificatul de nomenclatura ... (vezi toată discuția)
Modificare adresa sediu social odynn odynn Buna ziua. Primaria municipiului in care isi desfasoara activitatea firma mea, a schimbat numele strazii unde am sediul social. denumire veche: str ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! doresc sa vand o proprietate (casa + teren) pe care ... sava98 sava98 Buna ziua! Doresc sa vand o proprietate (casa + teren) pe care am achizitionat-o acum 20 de ani, undeva la tara. A fost facut atunci cadastrul de fostul ... (vezi toată discuția)