Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale modificare adresa sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

modificare adresa sediu social

Buna ziua.

Primaria municipiului in care isi desfasoara activitatea firma mea, a schimbat numele strazii unde am sediul social.
denumire veche: str Salcamilor - -denumire noua: strada Tineretului.
Pe certificatul de inregistrare fiscala figureaza vechea adresa.
Ce trebuie sa fac in acest caz, se schimba certificatul?
Cum dovedesc noua denumire a strazii?

Va multumesc
Solicitati de la primarie un certificat de numenclatura stradala cu care apoi va puteti modifica datele firmei.
se schimba toate actele in care este identificata societatea comerciala