Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Fosta sotie mi-a interzis accesul in casa timp de 4 ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Fosta sotie mi-a interzis accesul in casa timp de 4 ani. Nu exista ...

Fosta sotie mi-a interzis accesul in casa timp de 4 ani.
Nu exista nici o formă legală în acest sens.
Acțiunea de partaj este in curs.
Ce acțiune legală aș putea lua pt a intra în locuință încă proprietate .comună
O pot da in judecată pt acest abuz?
In carebaza legală?
Vă mulțumesc anticipat
Buna ziua, ordonanta presedentiala pentru folosinta imobilului. Pentru temeiul de drept si o motivare corespunzatoare a actiunii, trebuie sa va adresati unui avocat.0
Ce motiv aveti sa intrati in casa dupa 4 ani?