avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1120 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Fosta sotie mi-a interzis accesul in casa timp de 4 ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Fosta sotie mi-a interzis accesul in casa timp de 4 ani. Nu exista ...

Fosta sotie mi-a interzis accesul in casa timp de 4 ani.
Nu exista nici o formă legală în acest sens.
Acțiunea de partaj este in curs.
Ce acțiune legală aș putea lua pt a intra în locuință încă proprietate .comună
O pot da in judecată pt acest abuz?
In carebaza legală?
Vă mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 17:57, 18 Ianuarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua, ordonanta presedentiala pentru folosinta imobilului. Pentru temeiul de drept si o motivare corespunzatoare a actiunii, trebuie sa va adresati unui avocat.0
Ce motiv aveti sa intrati in casa dupa 4 ani?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cat si cum ma protejeaza o ordonanta presedentiala? vio10bv@gmail.com vio10bv@gmail.com Mi-ati recomandat ordonanta presedentiala prin care sa cer restituirea dreptului de locatie, sau cerere de reintegrare domiciuliu.Problema se pune, ca in ... (vezi toată discuția)
Cai legale de a locui in casa aflata in coproprietate! iacov iacov Buna ziua!Sunt divortat si fosta sotie detine actele si cheile casei.Refuza orice discutie sau procedura amiabila de partaj si nici nu imi permite accesul in ... (vezi toată discuția)
Cum pot intra in casa mea? vio10bv@gmail.com vio10bv@gmail.com De locuit, "pricinuitul" locuieste in alta parte, din cauza imposibilitatii convietuirii cu "fosta" in acelasi imobil.Problema, se pune, ca odata ca ... (vezi toată discuția)