Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Bună seara! O persoană a abordată în bășcălie ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Bună seara! O persoană a abordată în bășcălie de un rom. ...

Bună seara! O persoană a abordată în bășcălie de un rom. Altul a filmat și filmarea a fost pusă pe Facebook. Este legală filmarea fără acordul persoanei și distribuirea ei ?
Buna seara!
Nu este legala.
Puteti face sesizare la politie.
Nu este legala pentru ca nu are acordul persoanei filmate