avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, In vederea studierii dosarului de pensie, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, In vederea studierii dosarului de pensie, m-am conectat ...

Buna ziua,
In vederea studierii dosarului de pensie, m-am conectat prin parola la cnpp.ro si am interogat sistemul
cerand informatii despre cartea de munca din arhiva elecronica.. Nu am gasit nicio informatie in acest sens la descarea fisieruli transmis de cnpp. Am intrebat in scris si imi s-a raspuns:
" Avand in vedere acest aspect s-a constat ca in mod inevitabil s-au produs si
erori. Astfel, in situatia in care nu vizualizati informatii in raportul Informatii din
carnetul de munca , in ciuda faptului ca aveti stampila si codul de bare care
atesta scanarea si prelucrarea carnetului de munca, apreciem ca informatiile
aferente carnetului dvs. de munca nu au fost incarcate in baza electronica a
CNPP ."
Ati avut o asemenea experienta?
1.Ce demersuri pot face si unde sa ma adresez , sa pot determina functionarii casei de pensii sa incarce in arhva electronica cartea mea de munca? Nu as vrea sa astept pina la deschiderea dosarului de pensie.
Va multumesc anticipat,
.
"
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:06, 20 Ianuarie 2023
Doar o sesizare la Ministerul Muncii sau o actiune in instanta. .. Nu ar trebui sa va alarmati cu scanarea , cand veti depune dosarul de pensionare daca nu va apar datele vor introduce din nou perioadele prestate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Date lipsĂ vechime În baza electronicĂ gnstanescu gnstanescu Bună ziua și la mulți ani pe 2022! Am o problemă: deși mi-am făcut cont de autentificare pe site-ul CNPP.RO, în contul meu nu apare înregistrat nimic ... (vezi toată discuția)
Beneficii cont online cnpp.ro - info util. sv.cristian sv.cristian De ce să îmi fac cont? Contul cnpp.ro este foarte important în relaţia electronică dintre utilizator şi sistemul informatic. De ce să îmi fac ... (vezi toată discuția)