Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare mașină
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare mașină

Buna seara ! Tatăl meu se confruntă cu următoarea situație : Beneficiază de două mașini. In luna decembrie a împrumutat una din mașini unei cunoștințe care a făcut accident în care au fost implicate trei autoturisme dintre care una dauna totala . Accidentul s-a produs din pricina acestei cunoștințe cu mașina tatălui meu. Ulterior tatăl meu a radiat mașina accidentată. Întrebarea este : pe viitor va trebui sa plătească o asigurare mai mare pentru cealaltă mașină ? ( Cea neavariata). Mulțumesc anticipat!
madalinamonica91, utilizator
Da, daca s-a folosit asigurarea, va plăti mai mult pt toate masinile detinute.