avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lipsa fisa post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lipsa fisa post

Buna seara tuturor.
Daca lucrez de 2 ani la o firma si nu am primit fisa postului ci doar cateva decizii. Pot fi declarate nule semnaturi ale mele pe diferite documente (de exemplu procese verbale de receptie etc. ) ?
Cel mai recent răspuns: ctynn , utilizator 21:07, 22 Ianuarie 2010
nu !
de ce ar fii nule ?
1. Nu pot fi declarate nule deoarece vi s-a permis sa semnati astfel de documente, nu ati semnat de capul dvs.
2. Dar de unde v-a venit ideea cu nulitatea?
Ar fi mai bine pentru mine .
pvsilviu a scris:

Ar fi mai bine pentru mine .

=D>
poate ne spuneti si noua de ce ?
1. Lipsa fisei postului nu va absolva de eventuale nereguli in activitatea dvs.
2. In cel mai fericit caz pentru dvs. puteti invoca faptul ca nu ati stiut bine ce aveti de facut, in lipsa fisei postului.

Alte discuții în legătură

Renuntare atributii cadru tehnic psi. buna ziua, lucrez intr-un ... simplu.cetatean simplu.cetatean Renuntare atributii cadru tehnic psi. Buna ziua, Lucrez intr-un institut de cercetare si am facut greseala sa fac cursul de psi si sa am aceasta ... (vezi toată discuția)
Help ionestii2002 ionestii2002 Lucrez la o societate care face mobilier ca operator masina de lipit cant si nu am intrat in posesia fisei postului pentru ca patronul nu vrea, sau poate ... (vezi toată discuția)
Sunt sarcini ale salariatului sau ale conducerii ? oanaportar oanaportar Buna dimineata ! Directorul institutiei noastre vrea sa transmita catre Consiliul judetean un Plan de acţiune şi calendarul implementării ... (vezi toată discuția)