Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am 30 de ani vechime , 4 ani si 5 luni conform legi 1 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am 30 de ani vechime , 4 ani si 5 luni conform legi 1 din 1970 ...

Am 30 de ani vechime , 4 ani si 5 luni conform legi 1 din 1970 art.9 litera ,k' si 2 ani si 4 luni somaj cand pot sa es la pensie (15 01 1964).
Pensie la limita de virsta dupa anul 2026 luna August la vârstă standard de pensionare de 62 ani si 7 luni

Pensiona anticipata, dupa anul 2021 luna August la virsta de 57 ani si 7 luni daca indepliniti conditia stagiului complet de cotizare pentru pensionare anticipata de 41 ani si 6 luni.

Pensiona anticipata partiala dupa anul 2021 luna August la virsta de 57 ani si 7 luni daca indepliniti conditia stagiului de cotizare pentru pensionare anticipata partiala de peste 33 ani si 6 luni....aici va puteți incadra