avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, O cunostinta doreste sa faca un curs IT ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, O cunostinta doreste sa faca un curs IT unde cer obligatoriu ...

Buna ziua,
O cunostinta doreste sa faca un curs IT unde cer obligatoriu certificat de absolvire a liceului (sau diploma de bac). Acesta este echivalentul certificatului de absolvire a scolii profesionale? Poate face cursul avand doar acest certificat?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:22, 23 Ianuarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu sunt echivalente diploma de bac cu /adeverinta absolvire liceu cu certificatul de absolvire a scolii profesionale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scoala de it - dovada atestare, recunoastrere pe plan international Iulian81 Iulian81 Buna ziua! As dori sa stiu cum pot afla daca scoala de IT din Romania numita [Editat] are intradevar certificare internatioanala ca institutie de pregatire in ... (vezi toată discuția)
Refuz eliberare diploma fica mea a absolvit liceul fara bac iar ... Antik Antik Refuz eliberare diploma Fica mea a absolvit liceul fara bac iar secretara scolii spune ca nu se eliberează diploma ci doar foaie matricol.. Liceul este ... (vezi toată discuția)
Asistent radiolog Narcis98 Narcis98 Bună ziua! Am o problema... Am absolvit o școală postliceala de asistenți.. Am diploma dar cei de la OAMGMAMR nu vor sa îmi pună stampila de libera ... (vezi toată discuția)