Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, O cunostinta doreste sa faca un curs IT ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, O cunostinta doreste sa faca un curs IT unde cer obligatoriu ...

Buna ziua,
O cunostinta doreste sa faca un curs IT unde cer obligatoriu certificat de absolvire a liceului (sau diploma de bac). Acesta este echivalentul certificatului de absolvire a scolii profesionale? Poate face cursul avand doar acest certificat?
Multumesc!
Nu sunt echivalente diploma de bac cu /adeverinta absolvire liceu cu certificatul de absolvire a scolii profesionale.