Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Asistent Radiolog
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Asistent Radiolog

Bună ziua! Am o problema... Am absolvit o școală postliceala de asistenți.. Am diploma dar cei de la OAMGMAMR nu vor sa îmi pună stampila de libera practica pe motiv ca nu am diploma de BAC. Ce pot sa fac?
Postliceal înseamnă după liceu. La admitere se prezintă diploma de bacalaureat. Din motive comerciale majoritatea școlilor acceptă candidați fără bacalaureat cu condiția că să treceți examenul înainte de absolvirea școlii. Diploma dvs, deși valoroasă e inutilă fara cea de bacalaureat. Puteți exercita doar profesii care nu cer să fi absolvit liceul.
adriandimitriu, utilizator