Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, in urma unui divort cu copil am avut multe ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, in urma unui divort cu copil am avut multe probleme ...

Buna seara,in urma unui divort cu copil am avut multe probleme cu fosta sotie,am incercat sa platesc la timp banii de intretine insa in anul 2019 fosta sotia sa gandit sa mearga la executor pentru a mi pune oprire pe 1/4 din salariu,am platit regulat de 3 ani iar acum citatie de la executor pentru o plata de 4000 lei reprezentand cheltuieli de judecata,sre poate contesta aceasta suma sau anula?Va multumesc.
Orice se poate contesta, cu conditia sa fiti in termen. Ce fel de cheltuieli reprezinta aceasta suma? Cand a intervenit ea? In mod normal aceste cheltuieli trebuiau comunicate de la inceput. Vi s a comunicat un proces verbal privind aceste cheltuieli?
Buna seara Doamna ,nu am nici o comunicare si nici un proces verbal,dupa 3 ani de la poprire a 1/4 din salariu am primit instiintare de plata a 4035 lei cheltuieli executor,as putea sa va trimit aceasta comunicare la o adresa? Va multumesc frumos.