Forum Discuţii juridice Executare silită C A R -Credit cu scadenta anticipata
Discuție deschisă în Executare silită

C A R -Credit cu scadenta anticipata

Am facut un imprumut la C A R Moldova si nu am putut achita 3 rate la rand.s-a declarat scadenta anticipata a creditului. Am fost executat silit de catre executor ,pus sechestru pe bunuri si poprire pe salariul meu si al girantilor pana la achitarea integrala a creditului si a cheltuielilor de judecata.INTREBARE :1Este legal sa nu se tina cont de suma achitata din credit pana la neplata celor 3 rate?
2Eu acum sunt obligat sa platesc si poprirea girantilor astfel din salariul meu sa nu-mi mai ramana decat cate sute de lei in conditiile in care am un copil la facultate si o sotie cu pensie de invaliditate de munca?(poprirea girantilor si a mea reprezentand peste 3/4 din salariu)
~ Conținut șters la cerere ~