Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie concediere in instanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie concediere in instanta

Am contestat in instanta decizia de concediere. Reprezentantul angajatorului a spus ca prin aceasta decizie nu sunt concediat ci imi este suspendat contractul de munca? Are dreptate?
A adus acum, dupa o luna si jumatate de la data deciziei,o hartie de la ITM prin care spune ca nu mai este postul. Este corecta aceasta depunere in instanta a documentului?
Multumesc.
dvs. ce ati depus la dosar? decizia de concediere; ce scrie pe ea ?
Incepand cu data de ..... se desface contractul de munca ........ si subsemnatul are termen de preaviz incepand cu data de ...........
cu ce art. din codul muncii ? 65?