avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 292 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua! Ma interesează cam cât durează si ce ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua! Ma interesează cam cât durează si ce acte sunt ...

Buna ziua! Ma interesează cam cât durează si ce acte sunt necesare în vederea căsătoriei unui cetatean roman cu a unui cetățean non european care domiciliază in Europa. Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: mariamem , utilizator 18:05, 28 Ianuarie 2023
~ Conținut șters la cerere ~
Unde intentionati sa realizati casatoria?
În România

ynocentta a scris:

Unde intentionati sa realizati casatoria?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie cu un cetatean tunisian nicole4370 nicole4370 as vrea sa stiu ce acte ii trebuiesc atat lui ca tunisian cat si mie ca romanca, avand in considerare ca va avea loc casatoria in Romania. in cat timp poate ... (vezi toată discuția)
Casatoria cu un cetatean non ue carmarial carmarial buna ziua, sunt cetatean roman si doresc sa ma casatoresc cu un cetatean non ue (pakistanez). as vrea sa stiu daca in urma casatoriei va obtine niste drepturi ... (vezi toată discuția)
Rezidenta persoane non ue allpost allpost Buna ziua, As dorii sa stiu cum un cetatean NON UE poate sa obtina rezidenta in Romania , si daca are rezidenta in Romania daca poate sa intre intrun alt stat ... (vezi toată discuția)