Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Lucrez ca personal didactic auxiliar ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Lucrez ca personal didactic auxiliar într-o universitate. ...

Bună ziua! Lucrez ca personal didactic auxiliar într-o universitate. In acest caz, se poate sa beneficiez de concediu plătit pentru studii pentru redactarea tezei de doctorat? Care este baza legală? Mulțumesc!
Salariaţii au dreptul să beneficieze, la cerere, de concedii pentru formare profesională.
Concediile pentru formare profesională se pot acorda cu sau fără plată.
Vedeți art.154 și urm. C.Mun.
~ Conținut șters la cerere ~