avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Sunt in CCC pana in Septembrie 2023, in 6 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Sunt in CCC pana in Septembrie 2023, in 6 Septembrie ...

Buna ziua,
Sunt in CCC pana in Septembrie 2023, in 6 Septembrie va face copilul 2 ani, doar ce am aflat ca sunt însărcinată și termenul de naștere va fi undeva prin data de 10.09.2023. Voi beneficia de indemnizație creștere copil?
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:22, 29 Ianuarie 2023
Da, veti beneficia de indemnizatia pentru CCC si in acest caz ....cuantumul va fi cel putin egal cu indemnizatia CCC primita pentru primul copil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizație al 3-lea copil Ilinca Brașov Ilinca Brașov Buna ziua ! Sunt in concediu creștere cel de-al 2 le-a copil și sunt însărcinată cu al 3 le-a ! Beneficiez de indemnizație ca la primul copil , ... (vezi toată discuția)
Sunt însărcinată în 2 luni și am ieșit din ... Mădălina Hazu Mădălina Hazu Bună ziua , sunt însărcinată în 2 luni și am ieșit din concediu de creștere copil la începutul lunii Februarie, nu știam că sunt însărcinată și ... (vezi toată discuția)
Indemnizația pt al doilea copil Alina Petre123 Alina Petre123 Buna ziua. Dacă bebe 1 împlinește 2 ani pe 22 septembrie 2022, august fiind ultima luna cand beneficiez de indemnizația pt crestere copil, iar pe 19 ... (vezi toată discuția)