Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Sunt in CCC pana in Septembrie 2023, in 6 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Sunt in CCC pana in Septembrie 2023, in 6 Septembrie ...

Buna ziua,
Sunt in CCC pana in Septembrie 2023, in 6 Septembrie va face copilul 2 ani, doar ce am aflat ca sunt însărcinată și termenul de naștere va fi undeva prin data de 10.09.2023. Voi beneficia de indemnizație creștere copil?
Mulțumesc!
Da, veti beneficia de indemnizatia pentru CCC si in acest caz ....cuantumul va fi cel putin egal cu indemnizatia CCC primita pentru primul copil.