Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Ma intereseaza daca in structura ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Ma intereseaza daca in structura primariilor exista ...

Buna ziua,
Ma intereseaza daca in structura primariilor exista un oficiu cu atributii de control al asociatiilor de locatari.
Cheltuielile cu regia apartamentelor difera intre asociatii cu mai mult de 25% in aceeasi localitate ( acelasi cartier).
De asemenea, cine altcineva ar putea verifica activitatea unei asociatii de locatari.
Mulțumesc frumos.
Conform disp L nr 196/2018 asociatiile de locatari au avut termen limita in interiorul caruia sa actualizeze documentele pentru a se transforma in asociatii de proprietari
in cadrul fiecarei primarii exista serviciul de sprijinire si indrumare aociatii de proprietari,care detin autoritatea si competenta sa exercite control asupra asociatiilor de proprietari
Asa suna teoria - cum scrie @ynocentta, desi cam nimeni nu tre sa se bage in ceea ce se numeste asociatii de proprietari. Ca sunt reglementari, asta este foarte bine, dar mai puneti mana pe legislatie frati romani. Ca intrebati, aici pe forum, nu-i nicio suparare, dar chiar nici atat lucru nu stiti?
Te mai intrebi cum intre asociatii sunt diferente atat de mari la costuri...
Deveniti membri ai asociatiei de proprietari. Aveti drepturi, aveti obligatii. Sunteti cetateni europeni !