Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună seara La un apartament nelocuit de peste 30 de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună seara La un apartament nelocuit de peste 30 de ani am plătit ...

Bună seara
La un apartament nelocuit de peste 30 de ani am plătit apa pluvială lunar . Sîntem obligați să plătim liftul ,curentul pe scări plus femeia de serviciu ?
Menționez nu locuim în țară și mergem poate o data la 2 ani. Întotdeauna și dacă am fost 3-4 zile am fost puși la taxe. Pentru apă ,gas și curent avem contoare separate fiecare apartament.
Cu gunoiul am rezolvat cu o cerere la primăria orașului .
Vă mulțumesc.
Pe înțelesul tuturor: plătiți pt ca atunci când mai veniți să fie curat, sa funcționeze liftul, să aveți apa, etc
Cititi legea 196 a asociatiilor de proprietari si va veti edifica ce trebuie si ce nu trebuie sa platiti. Acolo scrie clar cum se impart cheltuielile de intretinere.
anatiti, utilizator