Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Lucrez învățământ, iar din ianuarie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Lucrez învățământ, iar din ianuarie 2023 am ...

Bună ziua! Lucrez învățământ, iar din ianuarie 2023 am întrat în concediul pt creșterea copilului. Aș dori să știu dacă pot beneficia de vouchere de vacanță.
În principiu , da...conditiile pentru anul trecut erau : numai dacă, în termen de maximum 30 de zile de la data intrării în vigoare a ordinului privind modalitățile de acordare se depune la unitate/instituție o cerere în acest sens, precum și dovada achitării impozitului aferent prin virament bancar în contul unității/instituției.

Probabil și anul acesta va fi la fel...ma trebui sa luați legătura cu sindicatul sa va spună când se va aproba Ordinul pentru 2023..cel pt 2022 a fost publicat în aprilie 2022.