Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna seara, va rog sa ma ajutati cu urmatoare ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna seara, va rog sa ma ajutati cu urmatoare problema: O societate ...

Buna seara,
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema:
O societate are sediul firmei si puncul de lucru in acelsi oras si are angajati in regim de telemunca in diferite locuri din tara. Depasarea ocazionala a salariatului de la domiciliu la sediul firmei este considerata delegatie? Daca deplasarea se face cu autoturismul proprietate personala cu se deconteaza cheltuelile de transport? Multumesc.
Nu e delegație, pentru că nu v a emis nimeni un ordin de deplasare, deci nu a aprobat , iar pentru o eventuală recuperare a cheltuielilor cu autoturismul propriu trebuie de asemeni o aprobare a conducerii firmei .
multumesc

roxana2008 a scris:

Nu e delegație, pentru că nu v a emis nimeni un ordin de deplasare, deci nu a aprobat , iar pentru o eventuală recuperare a cheltuielilor cu autoturismul propriu trebuie de asemeni o aprobare a conducerii firmei .