avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare.\"Inscriere privizorie\"Buna ziua Recent am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare."Inscriere privizorie"Buna ziua Recent am comparat un imobil, cu credit bankcar Pe ...

Buna ziua Recent am cumparat un imobil, cu credit bancar
Pe actul de la Oficiul de Cadastru se mentioneaza "intabulare sau inscriere provizorie"..
Urmeaza un alt act, o Intabulare definitive?
Ultima modificare: Marți, 31 Ianuarie 2023
Olteanuolga, utilizator
Cel mai recent răspuns: Olteanuolga , utilizator 19:07, 31 Ianuarie 2023
Actul de Oficiul de Cadastru este un extras de carte funciara sau o incheiere? ce fel de act este?

Buna seara Este Incheiere de Intabulare. Mai departe in text se mentioneaza "seintabuleaza dreptul de Proprietate mod dobandire conventie in cota 1/1...
Cabinet de Avocat Pavel Mihai Daniel a scris:

Actul de Oficiul de Cadastru este un extras de carte funciara sau o incheiere? ce fel de act este?

O sa urmeze radierea ipotecii, când veți achita creditul și se va emite o noua încheiere și un nou extras de carte funciara, fără sarcini.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intabulare si extras de carte funciara ivanovici34 ivanovici34 Buna ziua, Intampin cateva probleme si am nevoie de ajutorul dvs, va voi explica mai jos problema cu care ma confrunt; In urma cu o luna de zile ... (vezi toată discuția)
Radiere ipoteca apartament aqua80 aqua80 vreau sa-mi fac cadastrul si intabularea la ap.am luat legatura cu o firma care se ocupa de asa ceva si printre actele solicitate de dansii trebuie sa aduc din ... (vezi toată discuția)
Intabulare in original la banca? bogdanucom bogdanucom In urma contractului de vanzare -cumparare cu ipoteca de la banca, intabularea in original ramane la banca? (vezi toată discuția)