Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare.\"Inscriere privizorie\"Buna ziua Recent am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare."Inscriere privizorie"Buna ziua Recent am comparat un imobil, cu credit bankcar Pe ...

Buna ziua Recent am cumparat un imobil, cu credit bancar
Pe actul de la Oficiul de Cadastru se mentioneaza "intabulare sau inscriere provizorie"..
Urmeaza un alt act, o Intabulare definitive?
Olteanuolga, utilizator
Actul de Oficiul de Cadastru este un extras de carte funciara sau o incheiere? ce fel de act este?

Buna seara Este Incheiere de Intabulare. Mai departe in text se mentioneaza "seintabuleaza dreptul de Proprietate mod dobandire conventie in cota 1/1...
Cabinet de Avocat Pavel Mihai Daniel a scris:

Actul de Oficiul de Cadastru este un extras de carte funciara sau o incheiere? ce fel de act este?

O sa urmeze radierea ipotecii, când veți achita creditul și se va emite o noua încheiere și un nou extras de carte funciara, fără sarcini.
Multumesc