avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, o persoana in varsta de 83 de ani care are ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, o persoana in varsta de 83 de ani care are parte dintr-un ...

Buna ziua, o persoana in varsta de 83 de ani care are parte dintr-un apartament impreuna cu sotia si cu cumnatamea. El poate la varsta lui sa se dea in intretinere si sa faca contract la aceasta varsta?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 21:53, 31 Ianuarie 2023
Dacă nu are probleme legate de discernământ, da, poate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Situatie critica pentru un batran bolnav MENGHINA MENGHINA Buna ziua ! Va rog dac a stie cineva cum as putea rezolva aceasta situatie mai speciala: este vorba despre un batrin de 83 de ani care este singur,sotia ... (vezi toată discuția)
Clauza uzufruct viager Andra_Groposila Andra_Groposila Buna ziua, Va contactez in legatura cu o clauza de uzufruct viager pe care socrul meu (65 ani) a semnat-o impreuna cu mama sa (95 ani), prin care se ... (vezi toată discuția)
Mostenitor rezervatar AlinaJ25 AlinaJ25 Buna ziua, Speta e urmatoarea: Bunica mea are 2 copii, tatal meu ( decedat) si matusa mea. La 76 de ani. In decembrie 2009 ea a incheiat un contract de ... (vezi toată discuția)