Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, o persoana in varsta de 83 de ani care are ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, o persoana in varsta de 83 de ani care are parte dintr-un ...

Buna ziua, o persoana in varsta de 83 de ani care are parte dintr-un apartament impreuna cu sotia si cu cumnatamea. El poate la varsta lui sa se dea in intretinere si sa faca contract la aceasta varsta?
Dacă nu are probleme legate de discernământ, da, poate.