Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... DISCUTII INTRE SCARI DE BLOC PT CONTORIZAREA APEI.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

DISCUTII INTRE SCARI DE BLOC PT CONTORIZAREA APEI.

Buna ziua,
Locuiesc intr-un bloc cu 3 scari (A; B; C) in forma de L. Blocul are pt fiecare scara beciuri, care foloseau inainte ptr depozitarea lemnelor necesare incalzirii apartamentelor. Acum scara B si C doreste sa contorizeze apa, dar nu poate pt ca intrarea apei in bloc se face pe la scara A. Cei de la aceasta scara nu le da voie, motivand ca le va produce condens la baie si bucatarie (DUSUMEAUA ACESTORA ESTE TURNATA DIN CIMENT CU O GROSIME DE APROXIMATIV 20 - 25 CM.), iar cordoanele pt apa vor fi montate sub aceasta. Mai nou am inteles ca vor fi lasati daca i se platesc bani. CUM VEDETI D-VOASTRA REZOLVAREA PROBLEMEI?
Multumesc anticipat.
gepop, utilizator
Sa plateasca, nu e nimic anormal.
motivand ca le va produce condens la baie si bucatarie

vor fi lasati daca i se platesc bani

Conditia contorizarii si executarii infrastructurii pentru apa este achitarea unei sume financiare-impunere pe care beneficiarii instalatiei de apa au dreptul sa o accepte sau nu
Pretentia financiara nu are temei legal
Retinerea invocata prin producerea de condens se poate indeparta prin izolarea tavanului beciului
Fiind vorba despre imobil de locuit in comun,problema poate fi solutionata amiabil sau prin instanta de judecata
ynocentta, utilizator