Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Luare în spațiu pentru act de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Luare în spațiu pentru act de identitate

Mai exact o verișoara care a decis să se mute la mine in oraș vrea sa își schimbe buletinul pe adresa mea. Țin sa precizez că ea stă in chirie, nu cu mine in casă.

Am câteva întrebări să mă lămuriți

Există vreun risc in afară că, corespondența ei va veni la mine?
Sau dacă primește amenzi sau alte fapte mai grave ma poate afecta cu ceva?

Pot vinde locuința dacă e trecută in buletin la adresa mea?

E o posibilitate ca, corespondența sa fie mutată unde sta in chirie?

Poate persoana luată în spațiu să vină sa stea cu mine fără a ii da acceptul?

Mulțumesc frumos
Mariandumitru88, utilizator
Atat timp cat amenzile sunt consemnate pe persoana fizica cu date de identificare,nu va afecteaza pe dv
puteti vinde locuinta
Se poate sa se comunice adresa noua pentru comunicare corespondenta
Manuela Rășină, administrator