avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pe certificatul de invaliditate am gradul 3, medie, cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pe certificatul de invaliditate am gradul 3, medie, cu drept ...

Pe certificatul de invaliditate am gradul 3, medie, cu drept de munca/patru ore. Am depus dosarul la casa de pensii Bucuresti.
Voi lua 1125 (caz boala) indenimzatia ninima plus ani de munca? am 14 ani de munca.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:57, 3 Februarie 2023
Nu o sa aveti doua pensii,doar una.
Veti beneficia de pensie unica

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pe certificatul de invaliditate am gradul 3, medie, cu drept ... alexser24 alexser24 Pe certificatul de invaliditate am gradul 3, medie, cu drept de munca/patru ore. Am depus dosarul la casa de pensii Bucuresti. Voi lua 1125 ron(caz boala) ... (vezi toată discuția)
Buna anka p anka p buna, as vrea sa stiu,cam ce pensie as primi,de boala,daca am probleme cu coloana,probabil gradul II ,daca am aproape 5 ani lucrati si 2 ani de matern? Am 26 ... (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate cocaioan cocaioan am 33 de ani,sunt angajat la o firma de constructii. dar de un an si jumatate sunt in concediul medical din cauza ca sufar de o boala profesionala(cod 14) si ... (vezi toată discuția)