Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna seara Am achizitionat un teren acte vanzare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna seara Am achizitionat un teren acte vanzare cumparare notar, ...

buna seara
Am achizitionat un teren acte vanzare cumparare notar, format din doua parcele . O parcela intravilan , cealalta parcela extravilan. atat in contractele de vanzare cat si in extrasele de carte funciara parcelele , rezulta una in intravilan iar cealalta in extravilan. pe terenul intravilan doresc sa contruiesc un imobil locuibil, Problema ca cei de la primaria de care apartin terenurile , mi au spus ca terenul intravilan la ei rezulta extravilan este posibil asa ceva ?
Contactati expert cadastrist care sa compare scriptele si sa se pronunte