Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pot ocupa functia de maistru cu studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pot ocupa functia de maistru cu studii superioare

Pot fi angajat ca maistru daca nu am scoala de maistrii,in schimb am facultatea terminata cu diploma de licenta.Multumesc
Mulțumesc frumos pentru informațiile primite.Imi sunt de mare ajutor.Multumesc.
Am diploma de licență.

POPA GHEORGHE a scris:

Inteleg ca nu detineti diploma de licenta. Numai cu diploma de liceu nu cred ca indepliniti conditia de studii pentru a ocupa functia de maistru. Vedeti ce scrie la cerintele postului.

Ramane in discutie doar partea cu cerintele postului mentionate de angajator in fisa postului.
Contractul individual de munca se incheie dupa verificarea prealabila a aptitudinilor profesionale si personale ale persoanei care solicita angajarea.

Modalitatile in care urmeaza sa se realizeze verificarea prevazuta sunt stabilite in contractul colectiv de munca aplicabil, in statutul de personal - profesional sau disciplinar - si in regulamentul intern, in masura in care legea nu dispune altfel.

viasu gabriel claudiu a scris:

Pot fi angajat ca maistru daca nu am scoala de maistrii,in schimb am facultatea terminata cu diploma de licenta.Multumesc