Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reducere valoare bon de masă. Bună ziua. Am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reducere valoare bon de masă. Bună ziua. Am următoarea problemă: ...

Reducere valoare bon de masă.
Bună ziua. Am următoarea problemă: mi- a fost redusă valoarea bonului de masă de la 30 la 25 de lei pe zi. Trebuie să vă spun că acest beneficiu nu e trecut în CIM sau in regulamentul intern; asta înseamnă că de fapt bonurile pot fi reduse ca valoare oricând,sau chiar "tăiate" de tot ? Ce pot face ca să nu se întâmple asta?
LaurLucreția, utilizator
Nu puteti face nimic, daca acordarea lor nu este mentionata intr-un document.
Mulțumesc pentru răspuns. Așa credeam și eu din ce mai citisem,dar mai aveam nevoie de o confirmare. Să fie învățătură de minte, data viitoare când semnez un nou CIM!