avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reducere valoare bon de masă. Bună ziua. Am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reducere valoare bon de masă. Bună ziua. Am următoarea problemă: ...

Reducere valoare bon de masă.
Bună ziua. Am următoarea problemă: mi- a fost redusă valoarea bonului de masă de la 30 la 25 de lei pe zi. Trebuie să vă spun că acest beneficiu nu e trecut în CIM sau in regulamentul intern; asta înseamnă că de fapt bonurile pot fi reduse ca valoare oricând,sau chiar "tăiate" de tot ? Ce pot face ca să nu se întâmple asta?
Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Februarie 2023
LaurLucreția, utilizator
Cel mai recent răspuns: LaurLucreția , utilizator 10:37, 6 Februarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu puteti face nimic, daca acordarea lor nu este mentionata intr-un document.
Mulțumesc pentru răspuns. Așa credeam și eu din ce mai citisem,dar mai aveam nevoie de o confirmare. Să fie învățătură de minte, data viitoare când semnez un nou CIM!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

"micsorarea salariului" prin concediu fara plata dar prezenta obligatorie MonArt MonArt Buna ziua, De curand am fost anuntati ca \"am efectuat un concediu de 5 zile fara plata\", si ca trebuie sa semnam cererea respectiva, retroactiv...iar ... (vezi toată discuția)
Primesc bonurile de masa? larafabian larafabian Am lucrat cu cim la o s.c. si am plecat cu lichidare la zi, cim a incetat cu acordul partilor. Societatea acorda bonuri de masa. Pe ultima luna insa, datorita ... (vezi toată discuția)