avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Din cate am inteles noi nu avem voie sa facem ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Din cate am inteles noi nu avem voie sa facem repararea tevi ...

Din cate am inteles noi nu avem voie sa facem repararea tevi asta e treaba adminitratiei
Si daca asa este k doar cele 4 apartamente trebuie sa suporte nu ma deranjeaza dar macar coloana care o foloseste sa suporte nu doar un proprietar
E o defectiune a tevi nu cred k ma poate tine fara apa in casa doar k unu de pe coloana nu este de acord daia zic se baga pe asociatie si se plateste fie k vrea fie k nu
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:29, 5 Februarie 2023
Asociatia repartizeaza costurile legate de teava comuna la toti cei racordati/ consumatori la respectiva teava.
Topic greu inteligibil
Daca exista defectiuni la instalatia comuna ,reparatiile necesare remedierii se repartizeaza tuturor proprietarilor care beneficiaza de respectiva instalatie
La imobilele unde exista infiintate asociatii de proprietari,acestea detin obligatia legala sa asigure starea tehnica a partii comune de constructii si instalatii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine trebuie sa repare defectiunea? StancescuGabriela StancescuGabriela Locuiesc intr-un bloc cu patru etaje, la etajul trei. In urma cu o saptamana, vecinul de la etajul doi mi-a reclamat ca i se prelinge pe perete, apa in ... (vezi toată discuția)
Probleme in bloc mmmmela mmmmela daca locuiesc la parterul blocului,si astazi am observat ca in baie unde este ghena cu tevile pentru apa si ceasul de apa era plin de mizerii si curge apa de ... (vezi toată discuția)
Inlocuire teava de scurgere bloc38 bloc38 Buna ziua, locuiesc intr-un apartament la bloc. De peste o luna am o infiltratie de apa din plafonul de la bucatarie. Instalatorul chemat de asociatia de ... (vezi toată discuția)