Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Din cate am inteles noi nu avem voie sa facem ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Din cate am inteles noi nu avem voie sa facem repararea tevi ...

Din cate am inteles noi nu avem voie sa facem repararea tevi asta e treaba adminitratiei
Si daca asa este k doar cele 4 apartamente trebuie sa suporte nu ma deranjeaza dar macar coloana care o foloseste sa suporte nu doar un proprietar
E o defectiune a tevi nu cred k ma poate tine fara apa in casa doar k unu de pe coloana nu este de acord daia zic se baga pe asociatie si se plateste fie k vrea fie k nu
Asociatia repartizeaza costurile legate de teava comuna la toti cei racordati/ consumatori la respectiva teava.
Topic greu inteligibil
Daca exista defectiuni la instalatia comuna ,reparatiile necesare remedierii se repartizeaza tuturor proprietarilor care beneficiaza de respectiva instalatie
La imobilele unde exista infiintate asociatii de proprietari,acestea detin obligatia legala sa asigure starea tehnica a partii comune de constructii si instalatii