Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită, dobândă
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită, dobândă

Buna seara, În cazul unei persoane fizice care are o executare silită pentru recuperarea creanțelor stabilite în alte state membre UE . Anaf retine lunar o treime din pensie si apoi vireaza suma mai departe. Este corect ca Anaf să calculeze dobânzi la o datorie care aparține unei alte autorități publice din UE care, la rândul ei, calculează dobânzi. Multumesc.
Nu prea e voie să calculezi dobândă la dobândă. Poate ați înțeles greșit.