avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 936 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent bunici creștere nepoti
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent bunici creștere nepoti

Buna seara! Ma puteti ajuta cu o informatie? va rog....Bunicile pot beneficia de vreun ajutor pentru creșterea nepoților ? Am vazut pe net articole conform cărora bunicile ar putea beneficia de suma de 1500 ron pentru creșterea nepoților. O fi adevarat, sau?Va multumesc anticipat.
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Februarie 2023
ana-cer, moderator

Alte discuții în legătură

Evacuare bubutu2 bubutu2 Am primul termen pe 15 mai 2012.Pot obtine o amanare pentru lipsa avocat?Daca nu am bani sa platesc un avocat,cum pot proceda la urmatorul termen,ce acte ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil emilia76 emilia76 Am nevoie de ajutorul Dvs. in ceea ce priveste indemnizatia pentru crestere copil. Am citit vechile si noile reglementari privind aceasta Lege, dar nu sunt ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie de crestere a copilului TimeaAbram TimeaAbram Buna ziua! va rog sa ma ajutati in calcularea sumei de indemnizatie de crestere a copilului. Am fost PFA din 28.11.2011 pana in 10.12.2012. Am nascut in data ... (vezi toată discuția)