Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Context, o persoana se afla in desfășurarea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Context, o persoana se afla in desfășurarea atribuțiilor de ...

Context, o persoana se afla in desfășurarea atribuțiilor de serviciu ca șofer pe un autoturism, in timp ce se deplasa pe o strada, in fata mașini iese un om care moare.
Care este elementul material in aceasta situație, acroșarea sau conducerea unui autoturism?
in aceasta situație ne aflam in prezenta unei fapte comisive sau in prezenta unei fapte omisive improprii prin faptul ca soferul nu a calcat frâna?
Catalin2o14, utilizator