avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1662 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... persoana cu handicap grav solicit ajutor
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

persoana cu handicap grav solicit ajutor

Buna ziua. Sunt o persoana cu handicap grav cu certificat de 5 ani, si doresc sa beneficiez de legea nr.488/2006. Pot depune cereri pentru toate drepturile mele in cazul DGASPC Teleorman? Unde sa ma adresez !
Cel mai recent răspuns: auricius , utilizator 19:34, 13 Februarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru a beneficia de facilitatile prevazute de L nr 448/2006 aveti dreptul sa depuneti dosar cu documente justificative la serviciul specializat din cadrul primariei locale
[ link extern ] /
Ultima modificare: Vineri, 10 Februarie 2023
ynocentta, utilizator
Am depus, si mi-au raspuns ca trebuie sa ma adresez dgaspc teleorman. Nu stiu unde sa ma adresez?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pai ati scris si dvs, dgaspc Teleorman.
Daca ati fi tastat pe google, gaseati si adresa, sunt in Alexandria, strada dunarii 7
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua!
Gasiti aici datele de contact de la DGASPC Teleorman,locatie,numar telefon,adresa email
[ link extern ] /
am sa trimit toate actele care le am. Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie sau grad de handicap ? mistersan20 mistersan20 SALUTARE , diagnositcat cu cataracta inca de la nastere, am fost operat de 3 ori la 11 luni 4 ani si 5 ani.... Acum am 20 ani, cu un ochi nu vad deloc iar ... (vezi toată discuția)
Taxa pe pod fetesti-cernavada beneficiaza persoanele cu handicap? cornel99 cornel99 Persoanele cu grad de handicap grav pot beneficia de taxa gratuita de trecere pe podul de la Fetesti-Cernavoda? Si cum daca beneficiaza. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Scutire taxa de impozit pe cladiri pentru persoana cu handicap Giana7 Giana7 Buna ziua, Mama are certificat de handicap si i se solicita sa plateasca taxa impozitiului pe casa proprietate ( Ilfov) pentru ca adresa ei de domiciliu este ... (vezi toată discuția)