Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara! Am o nelămurire legata de dubla ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara! Am o nelămurire legata de dubla impozitare. Sunt ...

Bună seara! Am o nelămurire legata de dubla impozitare. Sunt pensionar din minerit de 11 ani! Din 2015 am plecat în Germania unde locuiesc împreună cu soția. Pensia din România este livrată la o bancă din țară. În Germania sunt angajat la o firmă cu contract pe perioada nedeterminata unde îmi este reținut impozitul pe salar. Întrebarea mea este dacă statul german poate să îmi impună dublă impozitare pe pensia din România cu toate ca aceasta pensie nu ajunge în Germania. Vă mulțumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Nu știu ce înseamnă ,,stabilit "" Avem o casă în Germania în care locuim dar avem și o garsonieră și un apartament în România .Intradevar locuim mai mult de 183 de zile pe an în Germania dar ptr pensia din România mie îmi retine impozit. Ar însemna să îmi rețină dublu impozit?
ionelnelus, utilizator
Vedeți aceste link-uri
[ link extern ] /