Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... La câte zile de la nașterea copilului începe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

La câte zile de la nașterea copilului începe concediu pentru ...

La câte zile de la nașterea copilului începe concediu pentru creșterea copilului: după 126 de zile dacă nu s-a beneficiat de concediu prenatal sau după 63 de zile.Va mulțumesc!
Legea mentioneaza obligativitatea efectuarii celor 42 de zile de postnatal ..deci, incepand cu cea de-a 43 -a zi de la nastere se poate intra in CCC.
Va multumesc!