Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua, Am vandut masina in 2020 si mi-am cumparat ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua, Am vandut masina in 2020 si mi-am cumparat una noua. ...

Buna ziua,
Am vandut masina in 2020 si mi-am cumparat una noua.
In acel moment aveam la RCA Clasa-Malus: B8.
La masina noua am tot la RCA Clasa-Malus: B8.
Mentionez ca am avut masini de cca. 35 de ani si nu am avut evenimente.
La masinile noi de reia la RCA Clasa-Malus: B1 ?
Va multumesc in avans pentru raspuns.
Gigi
~ Conținut șters la cerere ~
Ati spus ca la masina noua aveti tot b8
la ce anume faceti referire cand intrebati ”La masinile noi de reia la RCA Clasa-Malus: B1 ?
La masina veche am avut BM-8. La cea noua se pastreaza ?
Daca o inmatriculati tot pe CNP-ul dvs, da clasa de Bonus/Malus se pastreaza.
Multumesc frumos !