Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Reabilitare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Reabilitare

Bună seara am și io o problema .Pe data de 17 11 2017 am fost condamnat la 1an s-o 1 luna cu suspendare plus 2 ani termen de încercare .Cînd ma reabilitez? Va mulțumesc frumos
Dupa 5 ani de la ramanerea definitiva intervine reabilitarea de drept.
Am solicitat cazier on line și nu a putut fi redat pentru ca exista mențiuni...voi merge sa eliberez un cazier la poliție sa vad dacă și acolo există mențiuni țin sa menționez ca au trecut 5 ani de cînd am fost condamnat prin HJ . Mulțumesc frumos pentru răspuns

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Dupa 5 ani de la ramanerea definitiva intervine reabilitarea de drept.