avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua am și eu o întrebare pentru cineva avizat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua am și eu o întrebare pentru cineva avizat , Am vândut ...

Buna ziua am și eu o întrebare pentru cineva avizat , Am vândut o mașină acum 2 săptămâni unui domn ,cu act de vânzare cumpărare fara acte adiționale adăugate sau clauze ,de la persoana fizica la persoana fizica, mi-a dat mesaj acum 3 zile că îi sa stricat mașina și să îi plătesc jumătate din reparație pe motiv că are voie sa returneze orice in 30 de zile altfel va merge in instanță dar eu nu sunt dealer auto unde cred că se aplica asta cu restituirea ,ceea ce nu mi se pare ok mașina fiind una din anul 2000 . As vrea sa știu dacă pățesc ceva! El a venit a mers cu mașina a zis că o cumpără nu a spus sa mergem la servis auto sau ceva , după ne-am dus și am făcut actele .
Cel mai recent răspuns: Nelu Cana , utilizator 18:20, 18 Februarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Motivul invocat de el nu exista.
Va poata da un judecata pt vicii ascunse, dar ramane de vazut ce va iesi. Personal, nu cred ca i se va da dreptate.
Banuiesc ca si pretul e pe masura unui vehicul din 2000
Pretul de 5000 lei

Țin să menționez că el deja a înscris mașină pe numele său.

Ultima modificare: Duminică, 19 Februarie 2023
Manuela Rășină, administrator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ce voia sa ia la 5000, vreo tesla?!
Nu il luati in seama
Nu știu , omul credea că își ia mașină nouă probabil , oricum m-am simțit șantajat și agresat.


Ultima modificare: Duminică, 19 Februarie 2023
Manuela Rășină, administrator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mașină defectă vândută scump de vânzător. am cumparat ieri ... Dapix Dapix Vânzătorul a susținut că mașina este perfectă, dar realitatea a dovedit că la interior era praf. Am cumparat ieri o mașină cu 2400 de EURO, am ... (vezi toată discuția)
Vanzare liviu1966 liviu1966 am vindut o masina ( autoturism ) pe data de 18 10 2014 , functionabila , facut probe si teste autorizate , dupa 6 zile pe data de 24 10 2014 cumparatorul a ... (vezi toată discuția)
Masina second hand - recuperare din pretul platit georgiana10 georgiana10 Buna ziua. in data de 16 10 2013 am cumparat o masina fara a ma consulta cu un mecanic. dupa ce am terminat cu actele, i am platit o am mers cu ea si mi s a ... (vezi toată discuția)