Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua am și eu o întrebare pentru cineva avizat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua am și eu o întrebare pentru cineva avizat , Am vândut ...

Buna ziua am și eu o întrebare pentru cineva avizat , Am vândut o mașină acum 2 săptămâni unui domn ,cu act de vânzare cumpărare fara acte adiționale adăugate sau clauze ,de la persoana fizica la persoana fizica, mi-a dat mesaj acum 3 zile că îi sa stricat mașina și să îi plătesc jumătate din reparație pe motiv că are voie sa returneze orice in 30 de zile altfel va merge in instanță dar eu nu sunt dealer auto unde cred că se aplica asta cu restituirea ,ceea ce nu mi se pare ok mașina fiind una din anul 2000 . As vrea sa știu dacă pățesc ceva! El a venit a mers cu mașina a zis că o cumpără nu a spus sa mergem la servis auto sau ceva , după ne-am dus și am făcut actele .
Motivul invocat de el nu exista.
Va poata da un judecata pt vicii ascunse, dar ramane de vazut ce va iesi. Personal, nu cred ca i se va da dreptate.
Banuiesc ca si pretul e pe masura unui vehicul din 2000
Pretul de 5000 lei

Țin să menționez că el deja a înscris mașină pe numele său.

Manuela Rășină, administrator
Ce voia sa ia la 5000, vreo tesla?!
Nu il luati in seama
Nu știu , omul credea că își ia mașină nouă probabil , oricum m-am simțit șantajat și agresat.

Manuela Rășină, administrator