Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce drept legal am de a da în judecatã sau la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce drept legal am de a da în judecatã sau la poliție pe vecina ...

Ce drept legal am de a Da în judecatã sau la poliție pe vecina de deasupra care şi a tãiat țevile de încãlzire de pe coloanã. Ea are centralã eu nu am , am fost scoşi de la încãlzire de la Mintia.Din 27. 01 face lucrãri în locuințã, am sesizare la poliție, azi când a tãiat țevile mia produs mizerie praf in bucãtãrie. Am dovadã cu poze nu am curãțat pt a fii dovadã.
Daca proprietarul care a facut interventii la partea comuna a cauzat prejudicii la proprietatea dv aveti dreptul sa solicitati daune in instanta de judecata
Daca vecinul respecta programul de liniste si are autorizatie pentru interventiile operate,,nu veti beneficia de solutii favorabile in eventualitatea depunerii de plangeri
Face lucrãri la ea in apartament, schimbarea pardoselii zugrãveli etc.. a tãiat țevi de la ea din casã pe coloanä şi a produs mizerie la mine în apartament. Uneori nu respectã ore de linişte am înregistrate am sesizare poliția a urmat o contravenție Dar tot aşa facr