avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce drept legal am de a da în judecatã sau la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce drept legal am de a da în judecatã sau la poliție pe vecina ...

Ce drept legal am de a Da în judecatã sau la poliție pe vecina de deasupra care şi a tãiat țevile de încãlzire de pe coloanã. Ea are centralã eu nu am , am fost scoşi de la încãlzire de la Mintia.Din 27. 01 face lucrãri în locuințã, am sesizare la poliție, azi când a tãiat țevile mia produs mizerie praf in bucãtãrie. Am dovadã cu poze nu am curãțat pt a fii dovadã.
Cel mai recent răspuns: Claudiutiberiu , utilizator 16:29, 19 Februarie 2023
Daca proprietarul care a facut interventii la partea comuna a cauzat prejudicii la proprietatea dv aveti dreptul sa solicitati daune in instanta de judecata
Daca vecinul respecta programul de liniste si are autorizatie pentru interventiile operate,,nu veti beneficia de solutii favorabile in eventualitatea depunerii de plangeri
Face lucrãri la ea in apartament, schimbarea pardoselii zugrãveli etc.. a tãiat țevi de la ea din casã pe coloanä şi a produs mizerie la mine în apartament. Uneori nu respectã ore de linişte am înregistrate am sesizare poliția a urmat o contravenție Dar tot aşa facr

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incalzire!!! diana007 diana007 buna ziua,detin un apartament la parter,are 51 m2 suprafata,sunt debransata din sept,dar platesc incalzire ca si vecina de deasupra mea care este bransata ... (vezi toată discuția)
probleme asociație de propietari Valutzuu Valutzuu Bună ziua , am probleme cu asociația de proprietari și cu proprietarii aferenți coloanei unde locuiesc. Problema sta cam așa, sunt proprietar al unui ap ... (vezi toată discuția)
Inlocuirea coloanelor de caldura ContSters63003 ContSters63003 buna ziua! am si eu o problema, pe care nu stiu cum s-o rezolv. locuiesc intr-un bloc de 4 ani. blocul este vechi, are vreo 35 de ani. la baie nu ... (vezi toată discuția)