avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diurna/ tichete masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diurna/ tichete masa

Buna ziua.
In luna ianuarie 03-06 am fost în concediu odihna. între 23- 27 si 30-31 în delegație....pt cele 7 zile am primit diurna de 50 lei/zi. când s a virat suma pt tichete pmasa/ ian am sesizat o diferență în minus de 60 lei si mi s a spus ca pt zilele de delegație au luat în calcul 12 ore/zi , plus cele de 4 co x 8 ore,totalul l a scăzut din norma de 160 ore/ ianuarie.. din acest calcul eu am pierdut 3 zilex20 lei= 60 lei... ar inseamna ca în celelalte zile eu nu am lucrat programul legal de 8 ore ...este corect? mulțumesc
Ultima modificare: Luni, 20 Februarie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: lilianabre , utilizator 17:55, 25 Februarie 2023
chiar nu are nimeni un răspuns calificat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deplasari de personal si fisa de pontaj AliceS AliceS Buna ziua, Va rog sa imi spuneti, cum ar trebuie intocmita corect o fisa de pontaj pentru salariatii care sunt trimisi in deplasari (in afara locului de ... (vezi toată discuția)
Sarbatoare legala buna ziua!!! am rugămintea la dv sa m-a lamuti ... Irinaandreea10 Irinaandreea10 Sarbatoare legala Buna ziua!!! Am rugămintea la dv sa m-a lamuti în privința unui aspect. Nelămurire mea este :luam exemplu luna ianuarie are 20 de zile ... (vezi toată discuția)
Cum se impoziteaza salariile la privat ?! ContSters312241 ContSters312241 Buna ziua, Va rog respectuos sa-mi explicati si mie de ce in fiecare luna pe fluturasul de salariu imi scrie Realizat 100%.....echivalent cu suma 1250 lei iar ... (vezi toată discuția)