Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diurna/ tichete masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diurna/ tichete masa

Buna ziua.
In luna ianuarie 03-06 am fost în concediu odihna. între 23- 27 si 30-31 în delegație....pt cele 7 zile am primit diurna de 50 lei/zi. când s a virat suma pt tichete pmasa/ ian am sesizat o diferență în minus de 60 lei si mi s a spus ca pt zilele de delegație au luat în calcul 12 ore/zi , plus cele de 4 co x 8 ore,totalul l a scăzut din norma de 160 ore/ ianuarie.. din acest calcul eu am pierdut 3 zilex20 lei= 60 lei... ar inseamna ca în celelalte zile eu nu am lucrat programul legal de 8 ore ...este corect? mulțumesc
george-neagu, moderator
chiar nu are nimeni un răspuns calificat?