Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu risc maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu risc maternal

Bună seara. Sunt în concediu medical de aproximativ 3 săptămâni, iar în începând de ieri am intrat în concediu de risc maternal. Ieri am primit un mesaj prin care șeful solicita sa ma prezint la servici pentru a preda actele care le am în gestionare și stampila. Cum se procedează? În afara de actele de resurse-umane ,etc trebuie sa fac și predarea obiectelor de inventar( laptop,birou,etc)?mulțumesc
ana-cer, moderator
Eu zic sa predati tot ce va cer, dar sa faceti si un proces verbal de predare-primire din care sa rezulte tot ce ati predat, cine le-a primit, starea lor si eventuale observatii... sa nu aveti apoi probleme de genul 'laptop-u predat are o zgarietura si trebuie sa l platiti...).