avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mi-a fost retinut permisul in luna august datorita ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mi-a fost retinut permisul in luna august datorita aparatului ...

Mi-a fost retinut permisul in luna august datorita aparatului drog test la care am iesit pozitiv la cocaina. Mi-au fost prelevate probe de sange si nici pana astazi nu a venit rezultatul. Mentionez ca mi-am pierut jobul eu fiind sofer. Pot actiona in intanta cu sanse de despagubire dupa ce voi primi rezultatul "negativ la substante"?
Cel mai recent răspuns: georges44 , utilizator 20:40, 22 Februarie 2023
Cine sa va despagubeasca ? Procedura a fost legala.
Aparatul Drager Drug Test, utilizat de catre politie, da erori ,dovada hotarile judecatoresti care dispun anulare PV si sanctiuni in baza rezultatelor de expertiza medicala ale unitatilor IML
Pentru a grabi procedura, de obtinere rezulate probe IML ,aparatorul dv trebuie sa solicite procurorului emiterea unei ordonante in regim de urgenta pentru autorizarea platii analizelor de sange pe care in mod normal ar trebui sa le plateasca politia.
Care aparator, doar dupa ce sunt facute analizele pot apela la un aparator sa grabeasca trimiterea analizelor de catre IML pentru ca ei nu trimit pana nu unt platite, si MAI posibil sa nu se grabeasca cu plata.

ynocentta a scris:

Aparatul Drager Drug Test, utilizat de catre politie, da erori ,dovada hotarile judecatoresti care dispun anulare PV si sanctiuni in baza rezultatelor de expertiza medicala ale unitatilor IML
Pentru a grabi procedura, de obtinere rezulate probe IML ,aparatorul dv trebuie sa solicite procurorului emiterea unei ordonante in regim de urgenta pentru autorizarea platii analizelor de sange pe care in mod normal ar trebui sa le plateasca politia.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In seara de 14 martie am fost oprit de un echipaj de politie ... Andreimhh1 Andreimhh1 In seara de 14 martie am fost oprit de un echipaj de politie si testat cu etilotestul, acesta fiind negativ iar dupa o verificare cu aparatul drug test am fost ... (vezi toată discuția)
In ziua de 01.07.22 am fost oprit de către un echipaj de poliție, ... Alex Mirica Alex Mirica In ziua de 01.07.22 am fost oprit de către un echipaj de poliție, aceștia mi-au adus la cunoștința ca voi fi testat cu etilotestul după care va trebui sa ... (vezi toată discuția)
Salut la toată lumea am și eu o problema am fost oprit de un ... Buley11 Buley11 Salut la toată lumea Am și eu o problema am fost oprit de un echipaj de poliție in trafic mi sa făcut testul cu acel aparat de drog in care mi-a ieșit ... (vezi toată discuția)