Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mi-a fost retinut permisul in luna august datorita ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mi-a fost retinut permisul in luna august datorita aparatului ...

Mi-a fost retinut permisul in luna august datorita aparatului drog test la care am iesit pozitiv la cocaina. Mi-au fost prelevate probe de sange si nici pana astazi nu a venit rezultatul. Mentionez ca mi-am pierut jobul eu fiind sofer. Pot actiona in intanta cu sanse de despagubire dupa ce voi primi rezultatul "negativ la substante"?
Cine sa va despagubeasca ? Procedura a fost legala.
Aparatul Drager Drug Test, utilizat de catre politie, da erori ,dovada hotarile judecatoresti care dispun anulare PV si sanctiuni in baza rezultatelor de expertiza medicala ale unitatilor IML
Pentru a grabi procedura, de obtinere rezulate probe IML ,aparatorul dv trebuie sa solicite procurorului emiterea unei ordonante in regim de urgenta pentru autorizarea platii analizelor de sange pe care in mod normal ar trebui sa le plateasca politia.
Care aparator, doar dupa ce sunt facute analizele pot apela la un aparator sa grabeasca trimiterea analizelor de catre IML pentru ca ei nu trimit pana nu unt platite, si MAI posibil sa nu se grabeasca cu plata.

ynocentta a scris:

Aparatul Drager Drug Test, utilizat de catre politie, da erori ,dovada hotarile judecatoresti care dispun anulare PV si sanctiuni in baza rezultatelor de expertiza medicala ale unitatilor IML
Pentru a grabi procedura, de obtinere rezulate probe IML ,aparatorul dv trebuie sa solicite procurorului emiterea unei ordonante in regim de urgenta pentru autorizarea platii analizelor de sange pe care in mod normal ar trebui sa le plateasca politia.