avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... sunt pensionata anticipat cu penalizare pot sa am ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

sunt pensionata anticipat cu penalizare pot sa am venituri din ...

sunt pensionata anticipat cu penalizare
pot sa am venituri din actiivitati independente PFI/PFA, fara sa mi se sisteze veniturile din pensie?
Pentru activitatea de administrator de imobile in condomeniu, se poate
infiinta PFI sau PFA, cum trebuie sa procedez?
multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:46, 22 Februarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti realiza venituri din actiivitati independente PFI/PFA, fara sa vi se sisteze veniturile din pensie.
Ultima modificare: Miercuri, 22 Februarie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumul de venituri cu pensie anticipata parțială crisan ovidiu crisan ovidiu Dacă m-am pensionat anticipat cu pensie parțială, pot cumula pensia cu venituri realizate ca PFI? Dacă da, in ce condiții? Mulțumesc (vezi toată discuția)
Pensionar militar si pfi - cass se plateste de 2 ori? pfipensionar pfipensionar Buna ziua, Sunt pensionar militar de cativa ani si anul trecut mi-am infiintat un PFI. Intrebarea mea este: achit contributia la asigurarile de sanatate de ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata partiala. poate cineva sa ma lamureasca ... ingbv ingbv Pensionare anticipata partiala. Poate cineva sa ma lamureasca daca dupa ce ma voi pensiona anticipat la 60 ani (sunt barbat, si am peste 35 ani de vechime), ... (vezi toată discuția)