avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Am primit un extras de carte funciara de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Am primit un extras de carte funciara de la notar, ...

Bună ziua! Am primit un extras de carte funciara de la notar, în format PDF, însă fară semnătură și parafă. Este în regulă ? Sau trebuie să îl ridic și fizic, cu parafă și semnătură ? Vă mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 20:52, 22 Februarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Extrasul cf este doar pentru informare, nu trebuie sa fie cu semnatura si stampila.
Da, este in regula.
Corespondenta cu Birourile de Carte Funciara se poarta online, iar documentele emise sunt semnate electronic.
Din perioada pandemiei, nu veți mai primi extrase de carte funciara și încheieri semnate și stampilate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cadastru și intabulare fără parafa vioviois vioviois Buna seara, Tocmai ce am primit prin email in format PDF documentele cu Cadastru și Intabularea. Problema este ca nu văd nici o ștampila pe niciun ... (vezi toată discuția)
Extras carte funciara mshboss mshboss Buna seara! Un extras de carte funciara pt autentificare este valabil din momentul înregistrării cererii, sau este valabil din momentul emiterii lui de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. s-a schimbat ceva in legatura cu incheierea de intabulare ... Alex_stn Alex_stn Buna ziua. S-a schimbat ceva in legatura cu incheierea de intabulare in ultimii 3 ani?, deoarece notarul unde am semnat un act de vanzare cumparare imi spune ... (vezi toată discuția)