Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Am primit un extras de carte funciara de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Am primit un extras de carte funciara de la notar, ...

Bună ziua! Am primit un extras de carte funciara de la notar, în format PDF, însă fară semnătură și parafă. Este în regulă ? Sau trebuie să îl ridic și fizic, cu parafă și semnătură ? Vă mulțumesc anticipat!
Extrasul cf este doar pentru informare, nu trebuie sa fie cu semnatura si stampila.
Da, este in regula.
Corespondenta cu Birourile de Carte Funciara se poarta online, iar documentele emise sunt semnate electronic.
Din perioada pandemiei, nu veți mai primi extrase de carte funciara și încheieri semnate și stampilate.