Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masa plafon 30RON
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masa plafon 30RON

Buna ziua,

Ce se intampla incepand cu martie 2023 cu valoarea plafonata la 30 de RON a tichetelor de masa? Cum ar trebui sa procedeze o companie?

Multumesc!
Contravaloarea tichetelor de masa acordate lunar de angajator salariatilor nu se ia in considerare la calculul plafonului de 33% din salariul de baza al angajatului.
Da, asta stiam. Intrebarea mea este daca se revine la plafonul anterior de 20.17 RON sau o sa extinda perioada pentru care se poate aplica plafonul de 30RON?
Daca nu se modifica legea , va ramane la valoarea initiala.