Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ordin de plata CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ordin de plata CAS

Bună ziua! As vrea să știu la ce instituție (în afara de angajator) pot solicita copie după foi de varsamânt (ordine plata) care să ateste virarea CAS (contribuția pensie). Mulțumesc
Buna ziua! La Casa Nationala de Pensii Publice puteti solicita adeverinta de stagiu de cotizare. Va puteti face cont online - [ link extern ] ).

ioana.vezeanu a scris:

Buna ziua! La Casa Nationala de Pensii Publice puteti solicita adeverinta de stagiu de cotizare. Va puteti face cont online - [ link extern ] ).

Mulțumesc, dar este vorba de ordinul de plata, că atare, deoarece la CNPP, chiar daca eliberează o adeverință, chiar daca vizualizezi online toate rapoartele pe portalul CNPP, unde am cont de vreo 2 ani, nu rezultă frauda fiscala. Concret, am 11 luni in loc de 12, în 2 ani , demult, în 2002 și 2011(neavând concediu fara plata, lucrez ca profesor) iar contabila institutiei susține că a virat CAS , ceea ce și apare pe fluturașul de atunci. Pe De 112 au declarat 12 luni, deci...e clar că nu au virat CAS. Am solicitat rectificare dar nu o rezolvă...așa că rămâne instanța, contencios.